آموزش سئو به صورت کاربردی

به اولین مرجع ارائه دهنده آموزش سئو به صورت کاملا کاربردی برای وبمستران، خوش آمدید. با استفاده از آموزش سئو سایت در وبمستر وردپرس، شما به صورت کاملا رایگان با جدیدترین تکنیک های سئو سایت آشنا خواهید شد.

در این آموزش رایگان سئو سعی شده است تا کلیه نکات مربوط به سئو سایت که مورد نیاز وبمستران می باشد، به صورت خلاصه و کاربردی برای شما دوستان عزیز ارائه گردد.

در این آموزش سئو به زبان ساده، شما با نحوه کار ربات های گوگل و نحوه جایگاه گرفتن صفحات، در نتایج SERP آشنا می گردید.

آموزش سئو مبتدی تا پیشرفته

صفحه آموزش سئو همواره در حال بروز رسانی می باشد. آخرین مقاله کاربردی اضافه شده به این قسمت، در تاریخ ۱۹  خرداد ۱۳۹۹ به سایت اضافه شده  است. آموزش سئو رایگان در سایت وبمستر وردپرس در بازه های مختلف آپدیت می شود.

چند نکته کوتاه در مورد بخش آموزش رایگان سئو برای وبمستران

تصمیم گرفتیم تا به درخواست بازدید کنندگان سایت، بخش مجزایی برای آموزش رایگان در نظر بگیریم تا شما وبمستران عزیز به صورت کاربردی با جدیدترین تکنیک های روز سئو در سال ۲۰۲۰ آشنا شوید.

در این مجموعه آموزش ها، سعی خواهد شد تا از آموزش سئو آغاز کرده و به سرعت به یادگیری آموزش سئو پیشرفته برویم. به دلیل گسترده بودن این بحث، ممکن است مدت چند ماه، زمان نیاز داشته باشد تا بخش آموزش رایگان سئو در سایت وبمستر وردپرس تکمیل گردد.

در این چند ماه شما با نکات کاربردی سئو سایت به صورت خلاصه آشنا خواهید شد تا بتوانید به راحتی از پس بسیاری از مسائل روزمره وبمستری خود که نیاز به گرفتن جایگاه در موتور جستجوی گوگل دارد، بربیایید.

چرا سئو سایت اهمیت دارد؟

امروزه سئو سایت و جایگاه بالاتر گرفتن در نتایج موتور های جستجو، از اهمیت خاصی برخوردار می باشد. دلیل این امر این می باشد که با جایگاه بالاتر گرفتن در نتایج موتور های جستجو مثل گوگل، عملا ورودی به سایت شما افزایش پیدا می کند.

نکته اساسی در این زمینه این می باشد که عملا این ترافیک ورودی به صورت کاملا رایگان به سایت شما وارد می شود. از طرف دیگر، افزایش ترافیک سایت، مساوی  خواهد بود با دیده شدن صفحات بیشتری از سایت شما.

در نتیجه افزایش ترافیک یک سایت، می تواند باعث بیشتر دیده شدن محصولات و خدمات شما گردد. حال اگر صفحات سایت شما، به خوبی قابلیت تبدیل را داشته باشند، عملا افزایش ترافیک باعث افزایش فروش بیشتر، برای محصولات و خدمات شما خواهد شد.

به همین دلیل امروزه، فراگیری سئو سایت یکی از اصلی ترین و مهم ترین بخش های هر کسب و کاری به شمار می آید.

آموزش سئو از مقدماتی تا پیشرفته

سئو سایت شامل چه مراحلی است؟

برای اینکه بتوانید سئو را به صورت اصولی یاد بگیرید، نیازمند این هستید که در ابتدا بدانید سئو یک وب سایت شامل چه مراحلی می باشد.

سئو سایت، شامل مراحلی  مثل: انتخاب کلمه کلیدی، بررسی سئو تکنیکال سایت، سئو داخلی  یا همان On-Page SEO ، سئو خارجی یا Off-Page SEO می باشد.

البته باید در نظر داشت که همواره سیگنال های برند نیز بر سئو سایت تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

به همین دلیل در بخش آموزش سئو از مبتدی تا پیشرفته، به صورت کامل از ابتدا، هر کدام از بخش ها را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

حرفه ای ترین و به روزترین مقالات در حوزه وب و برنامه نویسی

اگر می خواهید لیست حرفه ای ترین و به روزترین مقالات در حوزه وب  و برنامه‌نویسی، به ایمیلتان ارسال شود، ایمیل خود را وارد نمایید.

  بخش اول – مقدمات آموزش سئو

  اصطلاحات سئو

  اصطلاحات سئو  – مهم ترین واژه نامه تخصصی سئو

  این بخش یکی دیگر از بخش های چک لیست های ضروری برای وبمستران می باشد که در آن لیست اصطلاحات سئو به خلاصه بیان شده است.

  این چک لیست ، به بررسی مهم ترین اصطلاحات رایج سئو در سال ۲۰۱۸ پرداخته و به نوعی یک واژه نامه تخصصی سئو می باشد.

  در نظر داشته باشید که هر وبمسترباید پیش از یادگیری مباحث مربوط به سئو و انجام پروژه های سئو ، باید با اصطلاحات سئو و واژه های به کار گرفته شده در حوزه سئو ، آشنا باشد.

  ۹ نکته کلیدی برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل

  فاکتور های بسیاری برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل و افزایش رتبه و رنکینگ سایت وجود دارد. در این مقاله فاکتورهای موثر سئو برای گوگل به کلیه این فاکتورها اشاره شده است.

  اما تجربه نشان داده است که با رعایت ۹ نکته کلیدی زیر در چک لیست همیشگی انجام سئو برای سایت خود، می توانید همواره رتبه هایی بالایی را در همه موتور های جستجو نظیر گوگل، بینگ و یاهو ، کسب نمایید.

  9 نکته برای بالا بردن رتبه سایت در گوگل
  خدمات سئو چیست؟

  خدمات سئو شامل چیست؟

  در این می خواهیم به طور کامل بررسی نماییم که خدمات سئو در یک پروژه، شامل چه بخش هایی می باشد.

  در ابتدا به لیست خدمات بهینه سازی سایت خواهیم پرداخت. در ادامه می آموزیم که چگونه باید پروپوزال انجام خدمات سئو را برای یک مشتری آماده نماییم.

  پس از تحلیل و آنالیز اولیه یک پروژه سئو، می باید لیست خدماتی را که در پروژه سئو می توانیم به مشتری ارائه دهیم، به کارفرما ارائه دهیم.

  فرآیند پذیرش پروژه سئو

  در این مقاله به تحلیل کامل این بپردازیم که چگونه یک پروژه سئو را بپذیریم؟ در واقع می خواهیم به طور کامل فرآیند پذیرش یک پروژه سئو را مورد بررسی قرار دهیم.

  بسیاری از اوقات، در نظر نگرفتن نکات مربوط به یک پروژه و تحلیل نکردن آن پیش از انجام پروژه سئو، باعث شکست پروژه شده و هم به مجری پروژه و هم به مشتری، ضربه وارد می کند.

  چگونه یک پروژه سئو را بپذیریم؟

  بخش دوم – آموزش سئو داخلی « On-Page SEO »

  انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای سئو

  انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای سئو

  ما در پروژه های خود برای انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای سئو از یک سری فرمول و اطلاعات خاص استفاده می کنیم. ضمن اینکه با یک سری تکنیک سعی در انتخاب کلید واژه های کلیدی نیاز محور می کنیم.

  در ادامه تکنیک های یافتن کلمه کلیدی به صورت چک لیست آمده است تا در هنگام انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای سئو از آن به صورت کامل استفاده کنند.

  چک لیست تولید محتوا

  این بخش یکی دیگر از بخش های چک لیست های ضروری برای وبمستران می باشد که شامل چک لیست تولید محتوا می باشد.

  چک لیست تولید محتوا، همواره به ما یادآوری می کند که برای تولید محتوا باکیفیت و ارزشمند، چه پارامترهایی را باید رعایت کنیم و هر بار سعی در رعایت نکات تولید محتوا و همین طور بهتر کردن آن می کنیم.

  چک لیست تولید محتوا
  چک لیست سئو داخلی سایت

  آموزش سئو داخلی سایت

  این بخش یکی دیگر از بخش های چک لیست های ضروری برای وبمستران می باشد که در آن به آموزش سئو داخلی سایت پرداخته می شود.

  در این مقاله به برترین نکات طلایی در On-page SEO اشاره خواهد شد و شما با انواع تکنیک های بهینه سازی داخلی سایت در سال ۲۰۲۰ آشنا خواهید شد.

  جدید ترین نکات مهم سئو داخلی سایت ۲۰۲۰

  در این فیلم آموزشی، می خواهیم شما را با جدید ترین نکات مهم سئو سایت در سال ۲۰۲۰ آشنا کنیم.

  ما برای بررسی مهم نکات سئو سایت، ابتدا به بررسی نکات کلیدی سئو داخلی سایت خواهیم پرداخت. مشخصا برای کسب رتبه اول در گوگل، بهترین و ابتدایی ترین راه،  بهینه سازی صفحات داخلی سایت می باشد.

  به همین دلیل در این فیلم آموزشی، قصد داریم ابتدا شما را با نکات مهم در سئو داخلی سایت آشنا کنیم.

  جدیدترین نکات مهم سئو داخلی 2020