آموزش PHP به صورت کاربردی

به اولین مرجع ارائه دهنده آموزش PHP به صورت کاربردی ، خوش آمدید. با استفاده از آموزش PHP در سایت وبمستر وردپرس ، شما با نکات فنی زبان php به صورت کاربردی آشنا خواهید شد.

در این آموزش php سعی شده است تا کلیه نکات مربوط به زبان php به صورت خلاصه و کاربردی برای شما دوستان عزیز ارائه گردد.

از این آموزش PHP ارائه شده در سایت وبمستر وردپرس می توانید به عنوان یک مرجع برای تمامی کارهای مربوط به برنامه نویسی خود با زبان PHP استفاده نمایید.

آموزش php به صورت رایگان

صفحه آموزش PHP همواره در حال بروز رسانی می باشد. آخرین مقاله کاربردی و فیلم آموزش PHP رایگان،  در تاریخ ۲۵ فرودین ۱۳۹۹ به سایت اضافه شده  است. آموزش PHP در سایت وبمستر وردپرس در بازه های مختلف آپدیت می شود.

چند نکته کوتاه در مورد بخش آموزش PHP وبمستر وردپرس

تصمیم گرفتیم تا به درخواست بازدید کنندگان سایت، بخش مجزایی برای آموزش PHP در نظر بگیریم تا شما دوستان عزیز به صورت کاربردی با زبان PHP آشنا شوید.

در این مجموعه آموزش ها، سعی خواهد شد تا از آموزش مقدماتی PHP آغاز کرده و به سرعت به یادگیری آموزش PHP پیشرفته برویم. به دلیل گسترده بودن این بحث، ممکن است مدت چند ماه، زمان نیاز داشته باشد تا بخش آموزش رایگان پی اچ پی در سایت وبمستر وردپرس تکمیل گردد.

در این چند ماه شما با نکات کاربردی زبان PHP به صورت خلاصه آشنا خواهید شد تا بتوانید به راحتی از پس بسیاری از مسائل روزمره کاری خود که نیاز به برنامه نویسی PHP دارد، بربیایید.

تمام تلاش ما این است که آموزش برنامه نویسی PHP از مبتدی تا پیشرفته ، کلیه نیاز های شما را مرتفع کرده و شما بتوانید به عنوان یک مرجع از آن استفاده کنید.

پس از آماده سازی تمامی بخش های آموزش رایگان PHP ، کتاب آموزش PHP به صورت pdf از این مطالب تهیه خواهد شد و به صورت رایگان قابل دانلود در همین بخش خواهد بود.

تمام هدف ما این است که شما بتوانید در ده مرحله به زبان PHP مسلط شوید. لذا سعی خواهیم کرد تا از انواع مثال ها و کدها استفاده کنیم تا به صورت کاربردی زبان PHP را بیاموزید.

چرا آموزش PHP را برای ارائه در سایت خود انتخاب کرده ایم؟

زبان PHP یکی از قدرتمند ترین زبان های برنامه نویسی دنیا می باشد. این زبان که به عنوان یک زبان سمت سروری شناخته می شود، عموما برای توسعه و ساختن سایت های داینامیک، بسیار مورد استفاده قرار گرفته است.

البته این به معنی نیست که فقط از PHP می توانید برای توسعه در وب استفاده کنید. در واقع زبان PHP یک زبان برنامه نویسی همه منظوره هست که علاوه بر شی گرا بودن، می توانید به صورت عمومی از آن برای توسعه بهره ببرید.

برای اینکه با تاریخچه زبان PHP به صورت کامل آشنا شوید می توانید از سایت ویکی پدیا استفاده کنید تا به صورت کامل با این زبان و تاریخچه تکامل آن آشنا گردید.

آموزش php از مقدماتی تا پیشرفته

در ابتدای آغاز راه سایت وبمستر وردپرس، از آنجایی که می خواستیم تا مرجعی در مورد آموزش های وبمستری در وردپرس باشیم، تصمیم گرفتیم تا قرار دادن آموزش های مرتبط با این حوزه را در سایت، در اولویت کار خود قرار دهیم.

ابتدا از آموزش های وردپرس  که شامل آموزش های طراحی قالب وردپرس و همین طور پلاگین نویسی وردپرس بود، آغاز کردیم. سپس شروع به قرار دادن  آموزش های وبمستری برای وردپرس کردیم.

در همین حال، شروع به ساخت چک لیست هایی برای وبمستران کردیم و همین طور سعی کردیم تا مهم ترین نکات آموزش سئو را هم در سایت خود پوشش دهیم.

از آن جایی که بخشی از کار ما، آموزش های برنامه نویسی و کدنویسی قالب و پلاگین وردپرس می باشد و به خاطر اینکه در تمامی آن ها می باید از زبان PHP استفاده نمود، لذا به دلیل درخواست بازدید کنندگان عزیزمان، تصمیم گرفتیم تا بخش آموزش PHP را نیز راه اندازی نماییم.

درخواست ما از شما همراهان همیشگی سایت وبمستر وردپرس

می دانیم که راه بسیار دراز و سختی را برای تکمیل شدن و همین طور آپدیت شدن مطالب به صورت روزانه، در پیش خواهیم داشت، اما می دانیم که در این راه دشوار، نظرات و پیشنهادات شما، هر روز ما به نتیجه بهتر نزدیک تر خواهد کرد.

بیشتر این آموزش ها، به صورت کاربردی به مهم ترین نکات و پر اهمیت ترین مسائل در زبان پی اچ پی می پردازد. در انتها نیز سعی خواهیم کرد تا با حل مسائل واقعی، گامی را در جهت رشد آموزش همگانی برداشته باشیم.

ممکن است تکمیل این آموزش ها ، چند ماه زمان ببرد اما صد در صد به شما قول خواهیم داد که در نهایت آن را تکمیل خواهیم کرد. از شما دوستان صمیمی می خواهیم که تا تکمیل آن ما را همراهی نمایند.

مشتاقانه منتظر پیشنهادات و انتقادات سازنده شما هستیم تا بتوانیم قوی تر از گذشته به راه خود ادامه داده و این بخش را تکمیل نماییم.

شما می توانید نظرات خود در پایین همین صفحه برای ما قرار دهید. پیشاپیش از شما همراهان همیشگی، کمال سپاس و تشکر را داریم.

حرفه ای ترین و به روزترین مقالات در حوزه وب

اگرمی خواهید لیست حرفه ای ترین و به روزترین مقالات در حوزه وب فقط ماهی یکدفعه به ایمیلتان ارسال شود، ایمیل خود را وارد نمایید.

بخش اول – آشنایی با مقدمات زبان PHP

انواع متغیر ها در PHP

فیلم آموزش انواع متغیرها در زبان PHP

در این آموزش می آموزیم که چگونه متغیر در پی اچ پی را تعریف کنیم و می آموزیم که چگونه باید از انواع متغیرها در php استفاده کنیم.

در این آموزش شما با قواعد نامگذاری صحیح متغیرها  آشنا شده و همین طور یاد می گیرید که چگونه می توانید نوع متغیر را چک کنید.

همنچنین در حین یادگیری انواع متغیر ها ، با تعریف ثابت در php و نحوه کار با متغیرهای رشته ای نیز آشنا می شوید.

فیلم آموزش ثابت ها در PHP

در این آموزش می آموزیم که به چه نحوی باید ثابت ها در php تعریف شوند.

سپس با ثابت های از پیش تعریف شده در این زبان آشنا می شویم که با آن ها Predefined Constants گفته می شود. همچنین می آموزیم که چگونه از این ثابت ها در php استفاده کنیم.

در انتها با ثابت های جادویی php آشنا می شویم که به آن ها Magic Constants گفته می شود و نحوه استفاده از این ثابت ها  را مورد بررسی قرار می دهیم.

ثابت ها در php - وبمستر وردپرس
انواع عملگرها در PHP

فیلم آموزش انواع عملگرها و تقدم آن ها در PHP

در این بخش، می خواهیم با انواع عملگرها  و تقدم آن ها در PHP آشنا شویم.

در این آموزش با انواع عملگرهای ریاضی و محاسباتی و انتساب در زبان پی اچ پی آشنا خواهیم شد. سپس عملگرهای رشته ای و همین طور عملگرهای مقایسه ای  را بررسی خواهیم کرد.

در ادامه نیز، عملگرهای منطقی، عملگرهای بیتی، عملگرهای آرایه های و همین طور عملگرهای سه گانه یا Ternary مورد بحث قرار خواهند گرفت.

شرط ها در PHP

در این قسمت، می خواهیم با انواع شرط ها در PHP آشنا شویم. در ابتدا با آموزش دستور if در PHP شروع خواهیم کرد.

سپس دستور if else  را مورد بررسی قرار خواهیم داد. سپس بررسی چندین شرط با دستور شرطی else if را تشریح خواهیم کرد.

در ادامه با دستور switch  آشنا می شویم. سپس نحوه کار دستور switch و case را با چند مثال به صورت کامل بیان می کنیم. همین طور با دستور break در php آشنا می شویم.

شرط ها در PHP
آموزش حلقه ها در PHP توسط وبمستر وردپرس

حلقه ها در زبان PHP

در این بخش از آموزش ، به آموزش حلقه ها در PHP می پردازیم. در ابتدا با آموزش حلقه for در PHP آغاز می کنیم.

سپس در مورد حلقه while و نحوه کار حلقه while در php صحبت خواهیم کرد. سپس در مورد حلقه foreach در پی اچ پی برای پیمایش آرایه ها آموزش خواهیم داد.

سپس به توضیح حلقه do while در PHP خواهیم پرداخت. همین طور در مورد حلقه های تو در تو  در php توضیح خواهیم داد.

متغیر های سوپر گلوبال در PHP

در این بخش، می خواهیم با متغیرهای superglobal در PHP آشنا شویم. در ابتدا توضیح کوتاهی در مورد متغیرهای سراسری یا همان متغیرهای گلوبال در PHP خواهیم داد.

پس از آن با متغیرهای $_GLOBALS و $_GET و $_POST و $_REQUEST و  $_File  و  $_SERVER و  $_COOKIE  و  $_SESSION  آشنا خواهیم شد.

در بخش مرتبط با متغیر GET و همین طور متغیر POST در PHP به بررسی نحوه عملکرد آن ها با استفاده از ابزار Postman خواهیم پرداخت.

متغیرهای superglobal در PHP
آرایه ها در php - وبمستر وردپرس

آرایه ها در  PHP

در این بخش، می خواهیم با انواع آرایه ها در PHP آشنا شویم. در ابتدا با تعریف آرایه در PHP آشنا می شویم.

سپس در مورد انواع آرایه ها در PHP صحبت خواهیم کرد. همچنین نحوه استفاده از آرایه در PHP را خواهیم آموخت. در ادامه درباره نحوه دسترسی به عناصر آرایه و همین طور جستجود در آرایه در پی اچ پی صحبت می کنیم.

در انتها نیز به کار با آرایه ها در PHP و همین طور حلقه foreach در آرایه و حلقه for در آرایه ها خواهیم پرداخت.

در ادامه آموزش کار با آرایه ها در PHP به توابع کار با آرایه ها اشاره خواهیم کرد.

مرجع آموزش شی گرایی در PHP

شی گرایی در PHP

در این قسمت به آموزش شی گرایی در PHP خواهیم پرداخت. شما با کلیه مفاهیم OOP و نحوه تعریف و استفاده از کلاس، متد و وراثت در PHP آشنا خواهید شد.

در ادامه با روش استفاده از this در برنامه آشنا می گردید. همین طور روش کار access modifier ها و نحوه استفاده از ثابت ها و متدهای آماده را می آموزید.

همچنین با انواع دسترسی به متغیرهای و متدهای یک کلاس و مفاهیم namespace آشنا خواهید شد. ضمن اینکه با روش کار کلاس های abstract و interface و متدهای زنجیره ای آشنا می گردید.

آموزش شی گرایی در PHP