دوره آموزش وردپرس

به بهترین منبع آموزش وردپرس فارسی خوش آمدید. در این صفحه شما به فیلم آموزش وردپرس از مبتدی تا پیشرفته به صورت کاملا رایگان دسترسی خواهید داشت.

در دوره آموزش وردپرس، شما از ابتدایی ترین مطالب در وردپرس شروع کرده، تا پیشرفته ترین نکات مهم در وردپرس را خواهید آموخت.

به جرات می توانیم ادعا کنیم که در بین انواع آموزش های وردپرس در وب فارسی، این دوره، بهترین آموزش وردپرس از نظر عمق محتوایی می باشد.

این دوره می تواند همچنین به عنوان آموزش رایگان طراحی سایت با وردپرس برای شما مورد استفاده قرار بگیرد.

این آموزش وردپرس تصویری رایگان، با هدف بالا بردن سطح دانش کاربران وردپرس فارسی، تهیه شده است.

آموزش وردپرس

دوره آموزش وردپرس ، همواره در حال بروز رسانی می باشد. آخرین مقاله کاربردی اضافه شده به این قسمت، در تاریخ ۱۸ تیرماه ۱۳۹۹ به سایت اضافه شده  است. آموزش رایگان وردپرس در سایت وبمستر وردپرس در بازه های مختلف آپدیت می شود.

در کمتر از ۲۰ ساعت، بیشتر از ۹۰ درصد وبمستران، وردپرس را یاد بگیرید

سال هاست به دلیل علایق شخصی و فلسفه ای که در پشت سیستم عظیمی چون وردپرس می باشد، آن را به صورت جدی دنبال کرده ام. برای فهم بخش های مختلف وردپرس و اینکه این سیستم چگونه کار می کند، ساعت ها وقت گذاشتم.

درک عمیق لایه های مختلف وردپرس و اینکه که چگونه کار می کند، باعث شده است که کارهای بسیار پیچیده که برای برنامه نویسی آن باید ساعت ها وقت صرف کرد، تبدیل به نوشتن چند خط کوتاه کد، برایم شده است.

این امر نه تنها باعث صرفه جویی در زمان انجام پروژه ها شده است، بلکه در بسیاری از موارد، باعث کاهش چند برابری در هزینه های یک پروژه شده است.

این مهم، تنها زمانی بدست خواهد آمد که شما بتوانید به درستی و به راحتی، با عظیم ترین و شگفت انگیزترین سیستم CMS در دنیا، کار کنید.

وردپرس بهترین گزینه برای توسعه بسیاری از وب سایت ها در دنیاست البته به شرطی که بتوانید از کلیه امکانات و قدرت آن استفاده کنید. 

همواره عقیده دارم اگر به مبانی وردپرس و اینکه وردپرس چگونه کار می کند، آشنا نباشید، نه تنها نمی توانید به خوبی از وردپرس استفاده کنید، بلکه کار به وردپرس برای شما تبدیل به عذابی بزرگ خواهد شد.

دلیل این عذاب و مشکلاتی که بیش از ۹۰ درصد کاربران وردپرس تجربه می کنند، فقط و فقط یک چیز است: «آن ها نمی دانند وردپرس چگونه کار می کنند و به همین دلیل از حل ساده ترین مشکلات خود، همواره عاجزند»

چرا آموزش وردپرس رایگان را شرووع کردیم؟

طبق آمار امروز که در حال نوشتن هستم، حدود ۳۶ درصد سایت های دنیا را، سایت های وردپرس تشکیل می دهند. به نظر می رسد این درصد به دلیل منابع آموزش فراوان و همین طور قیمت پایین انواع قالب ها و پلاگین های وردپرسی، در ایران بسیار بیشتر باشد.

سایت های وردپرسی، کاربران فراوانی دارند. این کاربران شامل: وبمستران؛ پشتیبان های سایت؛ متخصصان سئو و مارکتینگ و همین طور انواع کاربران با استفاده های شخصی می باشند.

هر روزه در انواع سایت ها، گروه های تلگرامی و سایر فروم های پرسش و پاسخ در مورد وردپرس از سوی این افراد می بینم.

جالب اینجاست که حجم بسیار زیادی از این سوالات و مشکلات، فقط و فقط به این مرتبط می شوند که این افراد حتی آشنایی اولیه با ساختار وردپرس و اینکه چگونه کار می کند را ندارند.

در واقع اگر به جای دیدن آموزش های سطحی که به وفور در سطح وب یافت می شود، کمی عمیق تر در مورد ساختار و نحوه کار کردن وردپرس آشنا باشید، عملا به راحتی می توانید با یک سرچ ساده، راه حل کلیه مسائل یا مشکلات خود را پیدا کنید.

همین باعث شده بود تا همواره به این موضوع فکر کنم که چگونه می توان در این راه، لااقل خدمتی کرده باشم. به همین دلیل در این چند سال، همواره به این موضوع فکر کرده بودم تا بتوانم دوره ای کاملا متفاوت با آنچه در وب فارسی ارائه شده است، ارائه دهم.

آموزش وردپرس از مبتدی تا پیشرفته

کلاس آموزش وردپرس چه زمان برگزار شد؟

بالاخره در سال ۹۹ و با پیشنهاد یکی از دوستان، قرار شد دوره آموزش وردپرس را در ایسمینار، برگزار کنم. مدت زمان این دوره در ابتدا ده ساعت در نظر گرفته شد.

با توجه به ایده ای که برای برگزاری داشتم، این زمان کافی نبود. بنابراین ۱۰ ساعت ابتدایی را در ایسمینار برگزار کردیم، اما ادامه آن (حدود بیست ساعت بعدی) را در سایت کلوپ وبمستران گذاشتیم تا شرکت کنندگان بتوانند از آن استفاده کنند.

در دوره آموزش وردپرس تصویری، به صورت کامل به ساختار وردپرس و اینکه وردپرس در پشت زمینه چگونه کار می کند، پرداختیم.

ما از ابتدایی ترین مفاهیم شروع کردیم و تا به انتها به حرفه ای ترین مباحث مرتبط با پشتیبانی یک سایت وردپرس پرداختیم.

از دید من، این آموزش را می توان به عنوان آموزش مقدماتی وردپرس دانست. البته در نظر داشته باشید که با دیدن این دوره، لااقل از ۹۰ درصد کسانی که فکر می کنند با وردپرس آشنایی دارند، بیشتر خواهید دانست. 

چرا این دوره، بهترین آموزش وردپرس فارسی است؟

برای تهیه سر فصل های این دوره آموزش وردپرس، از سال ها تجربه که در حوزه وردپرس کسب کرده ام، استفاده شده است.

این دوره، فقط به توضیح یک سری پلاگین یا قالب وردپرس یا ساخت صفحات نمی پردازد. ما در این دوره، به صورت کامل می آموزیم که وردپرس چگونه کار می کند. با ساختار وردپرس و نحوه کار آن آشنا می شویم. در انتها، سناریو های عملی که روزانه در مدیریت یک سایت وردپرس با آن روبرو می شوید را، بررسی خواهیم کرد.

به جای توضیحات سطحی در مورد فقط چند پلاگین یا قالب وردپرس، تاکید این پکیج آموزش وردپرس بر روی یادگیری مفاهیم وردپرس می باشد. چرا که با یادگیری مفاهیم اولیه، به راحتی بسیاری از مسائل روزانه خود در مدیریت سایت وردپرس را، حل خواهید کرد.

اگر دوست دارید که به طور عمیق به دنیای وردپرس شیرجه بزنید، پس منتظر نمانید و از همین الان شروع کنید.

دوره آموزش وردپرس

بخش اول – آشنایی با ساختار وردپرس – وردپرس چگونه کار می کند؟

وب سایت چگونه کار می کند؟ ۰ تا ۱۰۰ آموزش نحوه کار وب سایت ها (بخش اول)

در این فیلم آموزش در سایت وبمستر وردپرس، بررسی خواهیم کرد که یک وب سایت چگونه کار می کند؟

در ابتدا به این موضوع خواهیم پرداخت که کار وب سایت چیست و در ادامه به صورت کامل تشریح می کنیم که سایت ها چگونه کار می کنند.

قبل از شروع به آموزش کار با وب سایت، حتما باید بدانید که منظور از وب سایت چیست. از همه مهم تر باید بدانید که وبسایت چگونه کار می کند.

وب سایت چگونه کار می کند؟ سایت ها چگونه کار می کنند؟
سایت ها چگونه ساخته می شوند؟

یک صفحه وب سایت چگونه ساخته می شود؟ (بخش دوم)

در این فیلم آموزش در سایت وبمستر وردپرس، بررسی خواهیم کرد که یک وب سایت چگونه ساخته می شود.

این فیلم آموزشی، بخش دوم از فیلم آموزشی قبلی و تکمیل آن می باشد. در این فیلم نیز به تکمیل این موضوع می پردازیم که یک وب سایت چگونه کار می کند.

در ادامه نیز به بررسی این خواهیم پرداخت که چگونه یک صفحه سایت در سمت سرور ساخته می شود و به کاربر برگشت داده می شود.

برای بالا آوردن سایت وردپرس به چه چیز هایی نیاز داریم؟

در این فیلم آموزشی، کلیه نیازمندی هایی که برای بالا آوردن سایت وردپرس به آن احتیاج داریم را بررسی خواهیم کرد.

برای راه اندازی و بالا آوردن یک سایت وردپرسی، در ابتدا به یک سری عوامل اولیه نیاز دارید.

در این فیلم آموزشی، ما به صورت کامل در مورد تمام چیزهایی که برای راه اندازی یک سایت وردپرس نیاز دارید، صحبت خواهیم کرد.

برای بالا آوردن سایت وردپرس به چه چیزهایی نیاز داریم
هاست چیست ؟

هاست چیست؟ معرفی انواع هاست و خرید هاست

در این فیلم آموزشی  ابتدا می آموزیم که هاست چیست و انواع هاست کدام هستند.

سپس در مورد خرید هاست صحبت خواهیم کرد و اینکه برای خرید هاست اشتراکی، چه مواردی را باید مدنظر داشته باشیم. در واقع می آموزیم که بهترین هاست پرسرعت (خصوصا برای وردپرس) چه هاست هایی می باشند.

در مورد هاست اشتراکی، VPS ها و همین طورهاست اختصاصی صحبت خواهیم کرد. در انتها نیز در مورد هاست های اشتراکی که تا امروز استفاده کرده ایم مقایسه ای انجام خواهیم داد.

ثبت دامنه ir در ایرنیک و خرید هاست

در این ویدئو آموزشی رایگان ، شما با نحوه ثبت دامنه ir در سامانه ایرنیک آشنا می شوید و پس از آن یاد می گیرید که چگونه پس از ثبت دامنه خود، یک هاست مناسب بخرید و دامنه خود را بر روی آن تنظیم نمایید.

اگر می خواهید که با کلیه مفاهیم مربوط به ثبت دامین، انواع آن و نحوه تنظیم آن بر روی یک هاست آشنا شوید، این ویدئو مخصوص شماست.

ثبت دامنه ir در ایرنیک
هاست وردپرس چیست

هاست وردپرس چیست؟ انتخاب هاست مناسب وردپرس

در این ویدئو آموزشی رایگان، شما در ابتدا آشنا می شوید که هاست وردپرس چیست، در ادامه می آموزید که یک هاست وردپرسی چه شرایطی باید داشته باشد و با مفهوم هاست های مدیریت شده وردپرسی آشنا می شوید.

در انتهای دیدن این فیلم شما می توانید به راحتی هاست مناسب وردپرس برای سایت خود را به راحتی انتخاب کنید و از سرعت و کارایی هاست وردپرس خود، لذت ببرید.

نصب وردپرس با addon domain

در این ویدئو آموزشی ، شما با نصب وردپرس با addon domain آشنا می شوید. در ابتدا با معنی add-on domain آشنا خواهید شد و سپس یاد خواهید گرفت که چگونه می توانید چندین سایت را بر روی یک هاست راه اندازی کنید.

مراحل نصب وردپرس با addon domain دقیقا مشابه با مراحل نصب وردپرس بر روی یک دامین می باشد و شما می توانید از این فیلم آموزشی برای نصب وردپرس در حالت کلی نیز، استفاده نمایید.

نصب وردپرس با addon domain
تبدیل سایت وردپرس از http به https

تبدیل سایت وردپرس از http به https

در این ویدئو آموزشی، شما می آموزید که SSL چیست؟ چه تفاوتی بین سایت http و https وجود دارد؟ چگونه باید برای سایت وردپرس ssl بخریم؟ برای تبدیل سایت وردپرس از http به https به چه چیزهایی نیازمندیم؟

مراحل مختلف تبدیل سایت به https به صورت مرحله به مرحله چیست؟ چه کارهایی باید بکنیم که در هنگام تبدیل سایت وردپرس با آدرس https به سئو سایت ما لطمه وارد نشود؟

سر فصل های دوره آموزش وردپرس

 • آشنایی با تاریخچه وب و نحوه دسترسی به سایت ها

 • تعریف وب سایت – معرفی راه های ارتباط با یک وب سایت

 • دسترسی به یک سایت وردپرس با استفاده از مدل کلاینت سرور

 • نحوه ارسال درخواست به وب سایت وردپرس

 • نحوه رسیدن اطلاعات از اینترنت به یک سایت وردپرسی

 • آشنایی با آدرس آی پی یک وب سایت و نحوه دسترسی به آن

 • استفاده از نام دامنه به جای آدرس آی پی برای دسترسی به سرور یک سایت

 • آشنایی با نحوه تبدیل نام دامنه یک سایت به IP Address آن برای رسیدن درخواست از سمت کاربر به سرور

 • آشنایی با نحوه پاسخ به درخواست رسیده، توسط وب سرور و ساخت صفحات سایت به همراه برگشت آن به همراه Status code

 • نحوه نمایش داده شدن یک صفحه سایت توسط مرورگر، با استفاده از فایل های ارسال شده از سمت وب سرور سایت

 • استفاده از  CMS ها مثل وردپرس برای ساخت صفحات وب

 • داشتن یک نام برای راه اندازی یک سایت با وردپرس (خرید دامین یا نام دامنه)

 • فراهم کردن سرور برای بالا آوردن سایت با وردپرس (خرید هاست)

 • تنظیم کردن Name server های هاست بر روی دامنه مورد نظر (ست کردن dns)

 • قرار دادن فایل های سایت وردپرس در پوشه public_html