فیلم آموزشی معرفی زبان HTML

در این فیلم آموزشی (که مربوط به سری  آموزش HTML می باشد)  ابتدا با معرفی زبان HTML آغاز می کنیم.

در این فیلم ابتدا با تاریخچه زبان HTML آشنا می شویم. سپس می آموزیم که html چه کاربردی دارد و درکجا استفاده می شود.

در ادامه در مورد ساختار صفحات وب که در واقع یک Document با فرم HTML می باشد صحبت خواهیم کرد. در ادامه نیز با بهترین محیط برنامه نویسی HTML آشنا خواهیم شد.

معرفی زبان HTML

مقدمه: معرفی زبان HTML

در این ویدئو آموزشی ابتدا در مورد معرفی زبان HTML و نحوه استفاده از آن در وب صحبت می کنیم. برای این کار، نیاز می باشد تا شما با ساختار صفحات وب آشنا باشید و اینکه چگونه آن ها کار می کنند.

برای این منظور می توانید به بخش آموزش مقدمات وب در سایت کلوپ وبمستران وردپرس مراجعه کرده و در این دوره رایگان شرکت نمایید.

این مجموعه یکی از قسمت های دوره وبمستران وردپرس می باشد که شامل بیش از ۸۰ قسمت فیلم آموزشی است.  برای دسترسی به کلیه فیلم های آن می توانید از لینک بالا استفاده کنید.

در این فیلم ابتدا با ساختار HTML و نحوه تکامل آن و ورژن های مختلف آن آشنا می شویم.  در ادامه به این خواهیم پرداخت که HTML چه کاربردی دارد و اینکه برای نوشتن HTML از چه ساختاری باید استفاده کنیم.

در انتها به صورت خلاصه در مورد بهترین ویرایشگر html صحبت خواهیم کرد. همین طور با نرم افزار ساخت html آشنا خواهیم شد.

این دوره در واقع  بخشی از دوره آموزشی وبمستران وردپرس می باشد که کمی متفاوت تر از سایر دوره هایی است که تا کنون در سطح وب فارسی برگزار شده است.

بعضی از قسمت های این دوره، به صورت رایگان در سایت وبمستر وردپرس در دسترس عموم خواهد بود و سایر آن ها را می توانید با مراجعه به سایت کلوپ وبمستران وردپرس، دریافت نمایید.

دوره آموزشی HTML کاربردی برای وبمستران

در کمتر از ۹ ساعت مثل یک برنامه نویس حرفه ای به HTML مسلط شوید!!!

اگر وبمستر، سئوکار، دیجیتال مارکتر یا صاحب کسب و کار آنلاین هستید، اولین چیزی که باید با آن آشنا باشید، یادگیری HTML می باشد. در غیر این صورت از پس هیچ کدام از کارهای وبمستری خود بر نخواهید آمد. برای ثبت نام در دوره کاربردی HTML در کمتر از ۹ ساعت، از لینک روبرو استفاده کنید.
دوره آموزشی HTML کاربردی برای وبمستران

نمایش فیلم معرفی زبان HTML و تاریخچه HTML

در ادامه می توانید فیلم آموزشی رایگان تاریخچه پیدایش زبان HTML را، در زیر مشاهده فرمایید. در صورتی که نیاز به دانلود آن دارید، می توانید از لینک های پایین صفحه استفاده نمایید:

فیلم آموزش “تاریخچه پیدایش زبان HTML” شامل چه بخش هایی می باشد؟

فیلم آموزشی  معرفی زبان HTML و تاریخچه پیدایش آن، دارای بخش هایی به شرح زیر می باشد:

HTML چیست؟ HTML  چه کاربردی دارد؟

در قسمت ابتدایی فیلم، در مورد اینکه HTML چه کاربردی دارد، صحبت خواهیم کرد. عنوان های صحبت شده در این بخش به شرح زیر می باشد:

 • در ابتدا در مورد اینکه ساختار وب از چه چیز تشکیل شده است، صحبت خواهیم کرد. در واقع HTML فرمتی است که توسط مرورگر درخواست شده و همان به سمت کاربر از سمت وب سرور بازگشت داده می شود.

 • نمایش HTML و CSS و JS در سمت مرورگر و آنچه در واقع کاربران در مرورگر در صفحات وب مشاهده می کنند.

 • یک نمایش از Extensible markup language  برای یک فایل World: در این قسمت در واقع با زبان های نشانه گذاری به صورت کلی آشنا می شویم.

 • نحوه استفاده از یک زبان برای نشانه گذاری متن های فرستاده شده برای هر درخواست http در این بخش به صورت کامل تشریح می گدد.

ساختار زبان HTML
 • HTML چیست؟ 

  HML زبانی برای نشانه گذاری متن می باشد که توسط مرورگر ها قابل درک و فهم هستند. با استفاده از HTML مرورگر می تواند تشخیص دهد که متن چگونه در صفحه به نمایش در بیاید.

 • HTML چه کاربردی دارد؟ 

  ما از زبان HTML استفاده می کنیم تا بتوانیم متن را تگ گذاری کنیم تا توسط مرورگر در دستگاه های مختلف قابل مشاهده باشد. با استفاده از تگ گذاری HTML، می توانیم مشخص کنیم که هر بخش به چه صورت باید به نمایش در بیاید.

تاریخچه تکامل تگ های HTML

تاریخچه تکامل HTML و تگ های آن

در ادامه این فیلم آموزشی، در مورد تاریخچه تکامل HTML و تفاوت های ورژن های مختلف آن صحبت خواهیم کرد. عنوان های صحبت شده در این بخش به شرح زیر می باشد:

 • توضیحات در مورد پیشرفت HTML در این سال های ابتدایی و قوانین حاکم بر آن ها

 • استاندارد شدن زبان HTML با پیروی از دستورات استاندارد سازی World Wide Web Consumerism که به اختصار W3C نیز گفته می شود.

 • توضیحات در مورد عدم استاندارد در روزهای اولیه پیدایش وب مثل عدم وجود closing tag ها یا استفاده از حروف بزرگ برای نام تگ های HTML

تاریخچه HTML و تکامل آن در CERN
 • HTML در کجا به وجود آمد؟ 

  در این قسمت در ابتدا در مورد موسسه تحقیقاتی  CERN صحبت خواهیم کرد و اینکه چگونه توسط HTML مهندسان این مجموعه باهم در ارتباط بودند.

 • تفاوت HTML5 با HTML4 چیست؟ 

  در این بخش در مورد نحوه استاندارد سازی های جدید در HTML5 و تفاوت آن با HTML4 و سایر ورژن های آن خواهیم کرد. در این بخش در مورد نحوه تکامل HTML به تفصیل صحبت خواهیم کرد.

 • استانداردهای جدید در HTML5 چه چیزهایی می باشند؟

  استاندارهای جدید در HTML5 شامل مواردی چون: کوچک بودن حروف تگ ها، قرار گرفتن attribute های html در بین quote ها، و استفاده از تگ های بسته یا همان closed tag ها می باشد.

  در این قسمت در مورد استانداردهای جدید که می باشد در HTML5 رعایت شوند، صحبت خواهیم کرد.

استاندارد های جدید نشانه گذاری در HTML5

پیشنهاد برای مطالعه بیشتر

در صورتی که می خواهید با تاریخچه وب آشنا شوید، و همین طور اینکه وب از چه اجزای اولیه تشکیل شده است، می توانید به بخش های قبل از آموزش HTML مراجعه کنید:

بهترین محیط برنامه نویسی HTML

در ادامه فیلم آموزشی تاریخچه زبان HTML، به بررسی ویرایشگر HTML و CSS و JavaScript خواهیم پرداخت.

در این بخش در مورد بهترین محیط برنامه نویسی HTML صحبت خواهیم کرد و با انواع نرم افزار ساخت HTML آشنا خواهیم شد.

این که در مورد نرم افزار برنامه نویسی HTML می باشد، شامل سرفصل های زیر می باشد:

 • استفاده از Notepad یا Notepad++ برای ویرایش فایل های html

  در ابتدا در مورد ساده ترین ابزار ساخت صفحات HTML صحبت خواهیم کرد. در این بخش با Notepad و همین طور Notpad++ آشنا می شویم.

 • استفاده از IDE برای ویرایش و ساخت صفحات HTML

  در این قسمت با معروف ترین IDE هایی که به عنوان محیط برنامه نویسی HTML شناخته می شوند، مثل: Atom و sublimetext و brakets  و Netbeans  و eclipse  و vim  و  PhpStorm  و VS Code  و  InteliJ IDEA آشنا می شویم.

 • استفاده از محیط شبیه سازی لوکال با استفاده از XAMPP و WAMP

  در این قسمت در مورد شبیه سازی وب سرور بر یک کامپوتر لوکال صحبت خواهیم کرد. در این بخش با تعدادی از محیط ها مثل XAMPP و WAMP آشنا خواهیم شد.

  در ادامه به عنوان تمرین، تفاوت XAMPP با WAMP را با یکدیگر خواهیم گفت.

ساختار یک صفحه HTML

نتیجه گیری برای فیلم آموزش «معرفی زبان HTML»

در این فیلم آموزشی، ما به معرفی زبان HTML پرداختیم. بررسی کردیم که HTML چیست و تاریخچه پیدایش و تکامل زبان HTML را به طور کامل مورد بررسی قرار دادیم.

در ادامه بررسی کردیم که HTML چه کاربردی دارد و اینکه توسط چه استانداردهایی پشتیبانی می شود.

یک مثال در مورد زبان های نشانه گذاری زدیم تا مفهوم زبان های نشانه گذاری در مورد صفحات HTML را متوجه شویم.

در ادامه نیز به بررسی نرم افزار های برنامه نویسی HTML پرداختیم و بهترین ویرایشگر html را مورد بررسی قرار دادیم.

همچنین در مورد راه اندازی وب سرور به صورت لوکال بر روی کامپیوتر شخصی و برپاسازی یک محیط تست، به صورت خلاصه صحبت کردیم.

ممکن است به نظر شما بعضی از موارد درست نبوده و یا شما موارد بیشتری را بدانید که ما فراموش کرده ایم تا در این فیلم آموزشی، قرار دهیم.

اگر شما از این موارد آگاه هستید، حتما در بخش نظرات عنوان کنید تا آن را به این مقاله اضافه کنیم. در ضمن اگر این مقاله را مفید دیدید، حتما آن را به دوستان خود معرفی کرده یا در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

نظر شما در درباره این مقاله چیست؟

در ساخت و تهیه این مطلب فیلم آموزش مقدمات وبمستری از مراجع زیر استفاده شده است. شما می توانید با مراجعه به آن ها، اطلاعات بیشتری را بدست آورید:

راهنما برای خواندن سایر مقالات سایت به صورت دسته بندی شده:

شما می توانید از طریق لینک های کاربردی زیر به سایر مقالات سایت که کاملا بصورت طبقه بندی شده وجود دارد، مراجعه نموده و از آن ها استفاده کنید: